Az Év Természetfotósa 2017

A naturArt, a Magyar Természetfotósok Szövetsége 2017-ben immár 25. alkalommal hirdeti meg Magyarország és a régió legnagyobb nemzeti természetfotó pályázatát.

A naturArt, a Magyar Természetfotósok Szövetsége 2017-ben immár 25. alkalommal hirdeti meg Magyarország és a régió legnagyobb nemzeti természetfotó pályázatát. A pályázat célja hazánk, a Kárpát-medencei ökorégió és Földünk természeti értékeinek, csodálatos élővilágának, tájainak,, valamint a természet ritka pillanatainak bemutatása, és ezen keresztül a természetvédelmi és biológiai ismeretterjesztés segítése, a társadalom szemléletének formálása és esztétikai értékítéletének fejlesztése. A pályázat kiállításra kiválasztott képeit ezúttal is a pályázat fő támogatója a Canon Hungária Kft. nyomtatja majd ki a szokásos, látványos minőségben.

A pályázat nyilvános, arra hivatásos és amatőr fotósok egyénileg nevezhetnek az etf.naturart.hu honlapon.

I. Kategóriák

1. Kezünkben a Föld Az ember és a természet közötti kapcsolatok, szerepünk, felelősségünk természeti környezetünkért.

2. A madarak viselkedése Ebbe a kategóriába természetes környezetükben vadon élő madarakról készült képeket várunk, amelyek mozgalmas jeleneteket vagy eseményt, akciókat, érdekes viselkedésformákat esztétikusan megjelenítve mutatnak be.

3. Az emlősök viselkedése Ebbe a kategóriába természetes környezetükben vadon élő emlősállatokról készült képeket várunk, amelyek mozgalmas jeleneteket vagy eseményt, akciókat, érdekes viselkedésformákat esztétikusan megjelenítve mutatnak be.

4. Az állatok viselkedése Ebbe a kategóriába a 2. és 3. kategóriába nem sorolható, természetes környezetükben vadon élő állatokról készült felvételek nevezhetők, amelyek mozgalmas jeleneteket vagy eseményt, akciókat, érdekes viselkedésformákat esztétikusan megjelenítve mutatnak be.

5. Állatok és környezetük Itt olyan képek nevezhetők, amelyek tájképszerűen mutatják az állatok élőhelyét, és tükrözik az állatok és környezetük szétválaszthatatlan kapcsolatát. Fontos, hogy az állatok a képen felismerhetőek legyenek. Az értékelésben elsősorban a bemutatott szituáció egyedülállósága és a téma esztétikus ábrázolása kap hangsúlyt.

6. Állatok szemtől szemben Ide nevezhetők a vadon élő állatokról természetes környezetükben készített közel- és makro-felvételek, állatportrék, az állatvilág törpéitől az óriásokig.

7. Növények és gombák Ebbe a kategóriába várjuk a vadon élő növényekről és gombákról természetes környezetükben készült felvételeket, melyek kiemelik a bemutatott fajok szépségét, különlegességét – az élőhelyektől a mikrovilágig.

8. Kompozíció, forma és kísérletezés Természeti témák absztrakt megjelenítése, amelyet a zsűri kizárólag esztétikai szempontok alapján bírál el. Ebben a kategóriában teret biztosítunk azoknak a kísérletező alkotóknak, akik természeti témájú képeiket a pályázat többi kategóriájába nem sorolhatják.

9. Tájak Ez a kategória a tájaké. Olyan természetfotókra számítunk, amelyek hűen szemléltetik egy táj szépségét, egyediségét, harmóniáját, illetve vadságát, érintetlenségét.

10. Élet a vízfelszín alatt Ebbe a kategóriába a víz felszíne alatt készült természetfotók nevezését várjuk.

11. Napnyugtától napkeltéig Vadon élő állatok fotóit várjuk természetes környezetükben, amelyek a kategória címében megjelölt Időszakban készültek. A napkeltekor vagy napnyugtakor készült fotók esetében, ha a napkorong a képen látható, annak legalább félig a horizont alatt kell lennie. Fontos szempont, hogy a kép kellően hangsúlyozza a napszak hangulatát.

12. Fekete-fehér természetfotók Ide olyan képeket várunk, amelyek kihasználva a fekete-fehér technika lehetőségeit, hatékonyan emelik ki a témát és a kompozíciót. A kép tartalmának meg kell felelnie – a 8. kategória kivételével – a többi pályázati kategória legalább egyikének.

13. Ifjúsági kategória Ebbe a kategóriába kötetlen témájú természetfotók nevezhetők a felnőtt kategóriákban megfogalmazottak szerint. A pályázati felső korhatár 18 év, azaz ebben a kategóriában azok pályázhatnak, akik 1999. május 1. után születtek. Az életkoruk szerint ifjúsági kategóriába tartozó pályázók saját döntésük alapján nevezhetnek a felnőtt kategóriákban is, de ebben az esetben Ifjúsági kategóriában nem indíthatnak pályamunkákat.

14. Werk (Természetfotósok munka közben) Ebbe a kategóriába olyan fotókat várunk, amelyek érdekes jeleneteket, eseményeket vagy akciókat mutatnak be a természetfotósokról munka közben. A zsűri kiválasztja a kiállításon és a fotóalbumban bemutatásra kerülő legérdekesebb képeket, de ezek díjazására nem kerül sor, és az ide nevezett képek az “Év természetfotósa” pályázat végeredményének kiszámításában sem vesznek részt.

II. Etikai elvárások

Minden kategóriában követelmény, hogy az egyes élőlényekről készült felvételek vadon élő példányokat ábrázoljanak természetes környezetükben, azaz a beküldött felvételek természetes körülmények között készüljenek, hiteles mondanivalót tükrözzenek, természetvédelmi és etikai szempontból ne legyenek kifogásolhatóak! A “vadon élő állat” fogalom azokra az állatokra is vonatkozik, amelyek olyan bekerített területen élnek, ahol jelen van az adott állatfaj természetes ragadozója, vagy az adott területen a vadállomány természetes szaporulatot produkál és rendszeres vadászattal végzik az állományszabályozást. Ennek igazolására a nevezés, mint nyilatkozat szolgál. Amennyiben a zsűrizés során aggály merül fel a pályázatra küldött képekkel kapcsolatban, a kiíró felhívja a szerző figyelmét a felmerült bizonytalanságokra okot adó kérdések megadott határidőre írásban történő tisztázására, és ennek ismeretében a zsűri javaslata alapján dönt az aggályos képek és a pályázó további sorsáról. Ha a megszabott határidőig nem érkezik válasz a pályázótól a feltett kérdésekre, illetve a pályázó nem biztosítja a zsűri számára a felmerült kérdések megnyugtató tisztázását szolgáló felvételi anyagokat, akkor a kiíró kizárja az aggályos képeket a versenyből. Irányadó információk: http://www.naturart.hu/etikai-kodex

III. Díjazás

A pályázat kiírója és támogatói a felsorolt 1.-12. kategóriákban az első három helyezett fotót díjazzák. A kategóriák díjazottjai és a különdíjakat elnyerő képek szerzői pénz- és/vagy tárgyjutalomban részesülnek. A kiosztásra kerülő díjak összértéke mintegy 1.500.000 Ft.

Fődíjak: A pályázat fődíját, hazánk legrangosabb vonatkozó tárgyú szakmai elismerését,” Az Év Természetfotósa 2017” kitüntető címet a legkiemelkedőbb kollekciót beküldő egyéni pályázó nyeri el. A díj – az egyéb jutalom mellett – Kiss Jenő makói szobrászművész kisplasztikája. A fődíjat elnyerő pályázó felkérést kap a következő évi “Év Természetfotósa” pályázat zsűrijébe.

“Az Év Természetfotósa 2017” fődíj odaítélése: Az értékelésben csak az “Egyéni teljesítmény” jelöléssel ellátott képek vesznek részt. Egyéni teljesítménynek számít az a fotó, ami a pályázó önálló munkájának eredményeképpen jött létre, nem pedig mások által előkészített feltételek mellett, illetve azok felhasználásával.

Pontozási rendszer “Az Év természetfotósa 2017” cím odaítéléséhez: Az Év Természetfotója: 5 pont; kategória első díj: 4 pont; kategória második díj: 3 pont; kategória harmadik díj: 2 pont. A pontok összesítése során +1 pontot kap a Tájkép kategóriában 1., 2., és 3. helyezést elért képek, amennyiben az a Kárpát-medencei ökorégióban készültek és + 1 pontot érnek a Zsűri által megítélt különdíjas felvételek is. A fődíj odaítélése az alapján történik, hogy egy adott szerző a pályázaton kiosztott összes pontszám hány százalékával rendelkezik, valamint az összes kiállított kép hány százalékát készítette. A két százalék összege adja a pályázaton elért eredményt. A legmagasabb értéket elérő szerző nyeri el “Az Év Természetfotósa” díjat. (Az ifjúsági és Werk kategória képei nem vesznek részt a végeredmény számításban.) “ Az Év Természetfotója 2017” díjat a Zsűri által legjobbnak ítélt kategóriagyőztes felvétel kapja. ” Az Év Ifjú Természetfotósa 2017” címet az ifjúság kategóriában kollekciójával legeredményesebben szereplő pályázó nyeri. ” Az Év Búvárfotósa 2017” díjat az a búvár-természetfotós pályázó kapja, aki búvármerülés során készített képeivel a legeredményesebben szerepel a pályázaton. (Búvármerülés: lásd Magyar Búvár Szakszövetség Merülési Szabályzatának definíciója: www.buvar.hu )

A zsűri által odaítélt különdíjak: A pályázatot támogató szponzorok (pld. Magyar Természettudományi Társulat, Magyar Fotóművészek Szövetsége, Természet Világa, TermészetBúvár, Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület, Sakertours, stb.) által felajánlott különdíjakról a zsűri dönt, az adott támogató által megadott szempontrendszer alapján. A naturArt által adományozott ” Dr. Tildy Zoltán-díj” nyertese a “Madarak viselkedése” kategóriában legeredményesebben szereplő 24 év alatti pályázó. .A Magyar Természettudományi Társulat különdíját az a hazánk területén készült állatfotó kapja, amely természetes környezetében művészi eszközökkel szemléletesen mutat be egy védett vagy veszélyeztetett állatfajt. A Magyart Fotóművészek Szövetsége különdíját az a felvétel kapja, amely a legjobban ragadja meg a fény-árnyék játékát.

Különdíjak, amiket nem a zsűri, hanem a díjfelajánló támogatók választanak ki: Az ifjúsági kategóriában különdíjat kap a legjobb, talajszinthez vagy vízfelszínhez közeli, igen alacsony szögből készült madárfotó. A különdíj egy UBH 35 multifunkciós vízszintezhető gömbfej, adományozója a Uniqball Team. A nyertest a Uniqball képviselője választja ki. A Lenergy Magyarország Kft a pályázatra 100.000Ft-os különdíjat ajánlott fel az általa választott legszebb, Magyarországon készült természetfotó készítője részére. A Multiexpo Kft. különdíjat ajánlott fel az áltata kiválasztott, legjobb festői hatású kép alkotója számára.

IV. Elbírálás A pályamunkákat a naturArt Elnöksége által felkért, a természetfotózás gyakorlatában jártas neves szakemberek bírálják el.

A Zsűri tagjai: dr. Kalotás Zsolt természetfotós, Az Év természetfotósa 2001 (elnök) Bánkúti András fotóművész, a Digitális Fotó Magazin főszerkesztője Heltai Csaba, a National Geographic Magyarország művészeti vezetője Kármán Balázs fotóművész, Az Év Természetfotósa 1993, 1994, 1996, 2000 Dr. Perényi János természetfotós, a Nimród Fotóklub elnöke Selmeczi Dániel fotóművész, Az Év Természetfotósa 2014, 2016 Vadász Sándor természetfotós, Az Év Természetfotósa 1998 A zsűrizés négy fordulós. A zsűri csak a pályázók által beküldött képeket bírálja, a képek egyéb adatait, jelöléséit nem vizsgálja. (A beküldött RAW file-ok a pályázati feltételek ellenőrzésére szolgálnak.) A zsűri számára a pályázók kiléte nem ismert. A feltöltőrendszer automatikusan egy új azonosítóval látja el a file-okat, így az eredet filenév a zsűri számára nem ismert. A zsűri az összes képet értékeli, és az első fordulóban mintegy 1000 képet választ ki további mérlegelés céljára. A második fordulóban a kiválasztásra esélyes pályaművek száma mintegy 400-ra szűkül, míg a harmadikban a zsűri a kiállításra kerülő kb. 100 képet választja ki. A kategóriák helyezési sorrendjét és a díjakat a zsűri a negyedik fordulóban, zárt ülésen dönti el. A zsűrizés második és harmadik fordulója nyilvános. A nyilvános zsűrizés on-line követhető az interneten, az etf.naturart.hu címen.

V. Kifogás, panasz, fellebbezés

A zsűri szakmai, valamint a kiíró etikai döntései ellen nem lehet jogorvoslattal élni. A pályázati szabályok megsértésének vélelme esetén a kiírónak címzett, a zsűrizés 2. fordulójának lezárása utáni 5. napig megküldött email-ben kell jelezni a kérdéses kép számát és a kifogásolás indokát. Email cím: etf@naturart.hu A kérdéses kép sorsáról 5 napon belül döntés születik.

VI. Pályázati feltételek

Felnőtt kategóriában beküldhető pályaművek maximális száma:legfeljebb 25 kép Egy kategóriában beküldhető pályaművek maximális száma: legfeljebb 10 kép Az ifjúsági kategóriában beküldhető pályaművek maximális száma:legfeljebb 10 kép A Werk kategóriába küldött pályaművek nem számítanak bele a 25 képes pályázati korlátba. A pályázatra olyan felvételek nevezhetők, amelyek nem voltak kiállítva a naturArt korábbi pályázatain. A nevezéssel a pályázó nyilatkozik arról, hogy pályaművei minden szempontból megfelelnek jelen pályázati kiírásnak és rendelkezik a kép szerzői jogával, az eredeti módosítatlan kamera file-okkal. Ezeket a második forduló után a pályázatot kiíró bekéri. A pályázó vállalja, hogy ezeket a file-okat a pályázati naptárban megadott határidőig feltölti a pályázati oldalra. Továbbá, a pályázó vállalja, hogy a bekért képek mellé egyidejűleg csatolja a képek technikai adatait, a képek leírását. A kiírók kérésére a szerző vállalja, hogy amennyiben legalább egy pályaműve kiállításra kerül, önéletrajzot és egy nyomdai minőségű portrét küld magáról, a felkérésben részletezett paraméterek alapján.

VII. Technikai tudnivalók

Mivel a zsűri projektorral vetített digitális pályaműveket értékel, így az eredeti képről készített nagyméretű JPEG formátumú képekkel lehet csak pályázni, amelyeket az etf.naturart.hu honlapra kell feltölteni az alább meghatározott pályázati naptár szerint.

Képméret: A beadandó képfile minimális mérete 7 Mpixel lehet úgy, hogy a kép hosszabbik oldala min. 3000 pixel legyen.

A képfeldolgozás során nem engedélyezett: – a kép tartalmának megváltoztatását eredményező beavatkozás, – képelemek hozzáadása vagy eltávolítása, – a kép egyes részeinek módosítása, – a képek digitális keretezése, látható felirattal és dátummal való ellátása.

A képfeldolgozás során engedélyezett: – a fekete-fehér, illetve infra képpé alakítás, – a digitális félszűrők használata, – több felvétel kamerán belüli vagy utólagos (kamerán kívüli!) egyesítéséből származó HDR és panoráma képek, valamint összeadott képek (pl. csillagászati “csillagíves“ és asztro-tájkép felvételek) beküldése. (Tekintettel az óriási file méretekre az ily módon készített képek eredeti file-jait a kiíró nem a pályázati oldalon, hanem majd egyedileg kéri be az érintett pályázóktól.) – többszörös expozíció, de csak egy adott helyszínen és közel egy időben készített felvételek kamerán belüli egyesítése során létrehozott kép esetén, – az eredeti kép készítése közben keletkezett technikai hibák, például a fényérzékelőre tapadt por, szennyeződés miatt a képen megjelenő foltok eltávolítása. A víz alatti felvételeknél a fentieken kívül megengedett a dóm- vagy síkablakra tapadt szennyeződés és a becsillanások eltávolítása. – lencsehibák (pl. vignettálás, kromatikus aberráció) javítása. A kiíró semmilyen megkötést sem tesz a képarányok tekintetében, de jelzi a pályázók felé, hogy a jobb szállíthatóság érdekében a kiállításra kerülő képek közel azonos méretű, 2:3 arányú kartonokra lesznek nyomtatva. Így az ettől az aránytól eltérő képek esetén a képek tetején-alján fekete csík lesz majd látható. A képfeldolgozás során történő beavatkozások mértékének és természetességének elfogadásáról a zsűri és a kiíró által erre a feladatra kijelöltek döntenek.

VIII. Beküldendő anyagok

A pályázat első fordulójában a pályaművek nagyfelbontású, sRGB színterű, legjobb minőségben elmentett JPEG képállományát várjuk (Photoshop, jpg-opciók: minőség = 12). A szerzőnek rendelkeznie kell az eredeti, módosítatlan kamerafile-al, amely lehet RAW (nyersfile) vagy JPEG. Utóbbi esetben csak a közvetlenül a kamerából származó JPEG-fájl felel meg a kritériumoknak. DNG formátum csak akkor elfogadható, ha a fényképezőgép eredetileg ilyen kiterjesztéssel készíti a képet. Analóg pályamunkák esetén a szerzőnek rendelkeznie kell a beküldött pályamunka eredeti analóg képhordozójával (dia, negatív). Sikeres szereplés esetén a kiíró a 2. forduló után kéri be a fent részletezett eredeti kamerafájlokat és a képek rendelkezésre álló, legnagyobb felbontású interpolálatlan TIFF-állományát. (Csak tájékoztatásul jelezzük, hogy a kategóriagyőztes képek 55×83 cm-es méretben kerülnek kinyomtatásra. Ilyen méretű képet olyan file-ból lehet szépen kinyomtatni aminek hosszabbik oldala kb. 8000 pixel méretű.) A feltöltő felületen a szerzőnek lehetősége van nyilatkozni arról, hogy sikeres 3.fordulós szereplés után engedélyezi-e képének korrekcióját a jobb kiállítási minőség elérése érdekében, vagy sem. A pályázatra beadott digitális képnek tartalmaznia kell a rendelkezésre álló valamennyi EXIF adatot. A fájlok átnevezését a feltöltő szoftver automatikusan elvégzi, így a zsűri nem látja az eredeti file neveket, a pályaművek elbírálása a szerzők ismerete nélkül, anonim módon történik.

Nevezési lap: A pályázaton az etf.naturart.hu weboldalon (regisztráció során) kitöltött nevezési lappal lehet részt venni. Egy pályázó csak egy nevezési lappal pályázhat! A nevezés elküldésével a pályázó nyilatkozik arról, hogy a pályázati feltételeket elfogadja, továbbá, hogy beküldött képei minden tekintetben megfelelnek a kiírásban szereplő feltételeknek.

Nevezési díj: A nevezési díj pályázóként 5.000,- Ft, amit átutalással, a pályázati honlapon keresztül bankkártyával, vagy “rózsaszín” postai csekken kell a naturArt – Magyar Természetfotósok Szövetsége részére az UniCredit Bank Hungary Zrt., vezetett 10918001-00000031-04710000 számlaszámra befizetni. Érvényesnek az a nevezés tekinthető, amelynél a nevezési díj 2017. május 26 16 óráig megérkezik a fenti számú számlára. Csak a befizetés visszaigazolása után adódik lehetőség véglegesíteni (lezárni) a pályázatot.

Díjkedvezmény: naturArt tagoknak, nyugdíjasoknak és az ifjúsági kategória pályázói számára a nevezési díj 2.500,- Ft.

FONTOS! Az utaláson a megjegyzés rovatba kérjük feltüntetni a pályázó (és nem a számlatulajdonos!) nevét és a nevezés során kapott 4 jegyű kódot (pl. Minta János 1234)

Kapcsolat: A pályázat részleteiről az etf.naturart.hu és a facebook.com/naturart.hu honlapokon tájékozódhat, esetleges kérdéseit – a honlapon található gyakori kérdések és válaszok (GYIK) elolvasása után – az etf@naturart.hu címre küldve teheti fel. A zsűri döntése után a második fordulón túljutott és erről értesített pályázótól bekért nyers fájlokat a pályázati oldalra lehet majd feltölteni. Analóg pályázat esetén a pályázati anyagokat lezárt csomagban kérjük eljuttatni postán vagy személyesen az alábbi címre. A zárt csomagra kérjük ráírni “naturArt – Az Év Természetfotósa 2017”. A borítékra a nevezés során kapott 4 jegyű kódot kérjük ráírni.

Pályázati cím: Analóg pályázat esetén, postán: Magyar Természetfotósok Szövetsége (naturArt), 2081 Piliscsaba, Szent László király út 22. (A kiíró a postai kézbesítés során bekövetkezett károkért felelősséget nem vállal!) A pályázat részleteiről az etf.naturart.hu és a facebook.com/naturart.hu honlapokon tájékozódhat, esetleges kérdéseit – a honlapon található gyakori kérdések és válaszok (GYIK) elolvasása után – az etf@naturart.hu címre küldve teheti fel.

IX. Pályázati naptár

Feltöltés indítása: 2017. május 11. 12.00 óra

Nevezési díj megérkezése a naturArt számlára: legkésőbb 2017. május 26. 16.00 óra

Feltöltés vége: 2017. május 29.12.00 óra.

Zsűrizés 1. forduló: 2017. május 29 – június 9. A legjobb ~ 1000 kép kiválasztása, nem nyilvános.

Zsűrizés 2. forduló: 2017. június 10. Nyilvános, élő internetes közvetítéssel. A kb. 1000-es képanyag ~ 400 db-ra szűkítése.

Nagyfelbontású képek, illetve eredeti analóg képhordozók bekérése: 2017. június 11.

Nagyfelbontású képek, illetve eredeti analóg képhordozók beérkezésének határideje:2017. június 16 10.00 óra

Technikai ellenőrzés vége: 2017. június 22.

Zsűrizés 3. forduló: 2017. június 24. Nyilvános élő internetes közvetítés a legjobb kb. 100 kép kiválasztásáig.

Zsűrizés 4. forduló: 2017. június 24. Zártkörű, nem nyilvános. A díjazott képek kiválasztása.

2017. július 3-14. között a sikeresen szerepelt kb. 100 fotó szerzőjének kiértesítése, képaláírások egyeztetése. A helyezések és díjazottak kiíró általi bejelentésére a díjkiosztón kerül sor.

A kiállítás megnyitása, díjkiosztó: 2017. november 7.

A kiállítás megtekinthető: 2017. december 31.-ig A kiállítás ünnepélyes megnyitója és díjkiosztója a Magyar Természettudományi Múzeumban (1083 Budapest, Ludovika tér 2-6) 2017. november 7-én 17.00 órakor lesz. A “naturArt – Az Év Természetfotósa 2017” fotópályázat kiállításának megnyitójával egybekötött díjátadóra minden pályázó nyomtatott meghívót kap és értesítést is küld a kiíró a pályázó nevezési lapján megadott email címre. A díjazottakat a kiíró külön értesíti és kéri, hogy személyesen vegyenek részt a díjátadó ünnepségen.

A pályázás menete:

  1. Regisztráció az etf.naturart.hu honlapon, jelentkezési lap kitöltése.

  2. A honlapon a regisztráció után a rendszerben megjelenik a négyjegyű kódszám, amit a pályázónak a továbbiakban használnia kell.

  3. Nagyméretű JPEG képek feltöltése (technikai követelményeket lásd a “Pályázati feltételek“ és “Technikai tudnivalók”, határidőket a “Pályázati naptár“ szerint.)

  4. A nevezési díj átutalása.

  5. Pályázat lezárása.

  6. A kiíró a 2. fordulóból továbbjutott mintegy 400 kép szerzőitől bekéri a nagy felbontású, eredeti RAW, illetve a képek rendelkezésre álló legnagyobb felbontású interpolálatlan TIFF állományát.

X. Szerzői jogok A pályázaton résztvevők nevezésükkel egyidejűleg hozzájárulnak képeik kiállítási katalógusban, vagy az azt helyettesítő albumban és a kiállítást propagáló minden egyéb elektronikus és nyomtatott publikációkban, a kiíró és a szponzorok közötti szerződésben felsorolt kiadványokban, valamint a zsűrizés internetes közvetítése során és a pályázat archívumában való térítésmentes megjelenéséhez. Terveink szerint az elmúlt évekhez hasonlóan, a tervek szerint, a kiállításra kiválasztott képek anyagából “Az év természetfotói Magyarország 2017” címmel album jelenik meg. Az albumból a kiállításra kiválasztott képek szerzői 1-1 tiszteletpéldányt kapnak. A pályázat kiállításához készített papírképek (1-1 darab nagyítás) a vándorkiállítás után a kiíró tulajdonába kerülnek. A kiíró és a támogatók fenntartják maguknak a jogot, hogy a pályázat zsűrizésével egyidejűleg egyéb kiadványaikhoz képeket válogassanak. E képek felhasználására a naturArt és a támogatók között szerződések alapján, a szerzőkkel való egyeztetés után, megfelelő honorárium ellenében kerül sor. A kiíró a beküldött képeket a kizárólag a pályázat promóciója céljából térítés nélkül felhasználhatja nyomtatott és elektronikus formában, a szerző feltüntetésével (ahol ez technikailag lehetséges).

A kiíró fenntartja a jogot a változtatásra! A pályázattal kapcsolatos információk megtalálható a www.naturart.hu honlapon és a facebook.com/naturart.hu oldalon.

Támogatók:

A kiállítás megnyitásáig a pályázat támogatóinak köre folyamatosan bővül.

A Az Év Természetfotósa 2017 bejegyzés először a Fotópályázat figyelő jelent meg.

via: Fotópályázat figyelő

Robó Róbert
Robó Róbert

Média figyelő és újságolvasó. Imádja a fotózást és minden ezzel kapcsolatos dolgot. Főleg fotós témájú pályázatokkal és újdonságokkal foglalkozik szabadidejében is.

Articles: 84