Szivás Vatera Vera módra

Mostanában ilyen takony dolgokba futok sorozatosan. Ott volt az 1GB-os kártya esete, most meg Vatera Vera. Rendeltem egy aksit egy embertől akinek majdnem csupa pozitív értékelése volt, vártam, de nem küldte a cuccot, hát írtam neki egy mailt, hogy akkor most mi van? Semmi válasz. No megnéztem hát az adatlapját és látom, hogy többeknek se válaszol és néhányan már rendőrségi feljelentéssel fenyegetőznek.

Elgondolkodtam a dolgon és nem értem. Az ember nem árult millió forintos ékszereket, hogy érdemes legyen lelépni a pénzzel, mindössze pár tízezer forintot tüntethetett el, ami nem éri meg a kiadós verést amit  rendőröktől fog kapni azért, hogy ezer forintos károkért kellett órákon át dolgozniuk. Vagy nem, mert ennyiért nem is mozdul meg a rendőrség gépezete.

Bármelyik eset is fordul elő, én mint állampolgár bukom a dolgon, mert vagy a rendőrség drága erőforrásait használják arra, hogy a pár ezer forintos csalót bekaszlizzák, vagy a pénzem pár felest szponzorált egy ismeretlennek és akkor már inkább fizetnék egy-két sört kelemenbandinak.

Mielőtt mindenkit lebeszélnék – mert le fogok beszélni – a Vatera használatáról, el kell mondjam, hogy a levelemre gyorsan és korrektül válaszoltak (amiből látszik is, hogy nem az első ilyen esetük volt). Leírták, hogy fel kell az embert szólítani, majd elballagni a rendőrségre és feljelentést tenni ismeretlen tettes ellen, ezután a rendőrség hivatalból megkeresi őket az adatokért.

Tudom, hogy nem reprezentatív minta, de nekem most 4 rendes emberre jutott egy nem rendes, ami elég sok (ez már olyan mintha az ÁFÁ-t a csalók is levennék). Szóval nekem ez már túl nagy kockázat, ezért a továbbiakban inkább elballagok a boltba, ahol kicsit drágábban de legalább biztosan a kezembe kapom a dolgokat. Ma is tanultunk valamit, ahogy a South Parkban mondják…

Lehet ám, hogy csak én vagyok kissé mélabús és ez mindenhol a világon megtörténik, de Bezzegék akik most elköltöztek Kanadába, nem pont ilyenekről számolnak be. Vagyis vannak ilyen sztorik is, de az mindig valami magyar hivatallal kapcsolatos.

Baráth Gábor
Baráth Gábor

Fotós, szakíró és fordító.

Szerzője többek között az Adobe Photoshop Lightroom, a GIMP könyv és a Furmányos fotós könyv, c. könyveknek, fordítója a következő Scott Kelby műveknek: Photoshop digitális fotósoknak - Új verzió,
Világítsd be! Fotózd le! Retusáld!,
A digitális fotós könyv 5.,
A digitális fotós könyv - Best of
és a
Vakuskönyv fotósoknak.

Articles: 1383

2 hozzászólás

Comments are closed.